Sobotní hemzání

aneb co s náma hejbá
Co s náma hejbá

Pravidelně vycházející publicistický blog reflektující současná témata, která se nás dotýkají a hýbou s námi – i když bychom se na to klidně mohli vykašlat a svět by se kvůli tomu nezbořil ;)

Jeho autorkou je Pavlína Machková, která ví, co je satira, a nebojí se ji použít.

VAROVÁNÍ: Četbou těchto textů vědomě podstupujete riziko, že se naštvete, umřete nudou, nebo změníte úhel pohledu na věci, o kterých pojednávají. Zvažte prosím, zda se do nich opravdu chcete ponořit. Činíte tak na vlastní nebezpečí.

Riziková zóna

15.01. 2022

Pozor! Je to jedovatý!

S nějakou formou toxického chování se ve svém životě někdy setkal doslova každý. Umíme ho poznat? A dokážeme se mu bránit?

11.12. 2021

Boj za svobodu a občanská práva

Ústavní pořádek nám zaručuje jistá občanská práva a svobody. Lze je prosadit pomocí násilí? Má to vůbec smysl?

4.12. 2021

Dobrovolně z donucení

Je očkování skutečně dobrovolné? Jak vládní kampaň souvisí s naší svobodou – zůstala nám vůbec nějaká?  A jak to celé dopadne?

27.11. 2021

Bojovník 21

Český slavík coby jeviště celospolečenského dramatu. Co vzkazuje národu známý filantrop Karel Janeček? A není to jen kampaň?

20.11. 2021

Jak jsme ke svobodě přišli

Co si to vlastně připomínáme 17. listopadu? Jak probíhala sametová revoluce? Jsou konspirační teorie, které se o ní šíří, pravdivé?

13.11. 2021

A co děti?

Ohrožené děti v ČR jsou převážně svěřovány do ústavní péče. Proč tomu tak je? A lze to vůbec změnit?

6.11. 2021

Už se perou

(Ne)sportovní zápolení mezi týmy covid-ligy dostává nový rozměr. Čeho chtějí fanoušci Odpůrců dosáhnout? A podaří se jim to?

30.10. 2021

Krize, krize … a zase krize

Čekají nás krušné časy? Už teď se začíná na plné pecky projevovat energetická krize a média nás straší nadcházející krizí finanční… 

23.10. 2021

Strašlivé hradní tajemství

Dění kolem prezidenta Zemana začíná být pěkně obskurní. Jeho nejbližší spolupracovníci prokazatelně lžou… a sdílejí žalmy.